Ubytovani Restaurace Pokoje Kontakt Bowling Fotogalerie Okoli a region Sport - zabava

Hotel Sonenhof - Slavie
Horní Podluží 295
Horní Podluží 407 57

Telefon: +420 731 479 876
Email: slaviehp@tiscali.cz


OKOLÍ a REGION...


Kombinace nádherné krajiny a moderních služeb zaručuje široké spektrum aktivit. Svůj způsob trávení volného času si zde najde zaručeně každý, jakéhokoli věku. Zde je několik tipů...

Přírodní koupaliště


Přírodní koupaliště se nachází přímo u hotelu Slavie. Pro odvážnější je k dispozici skokanská věž. V letních měsících poskytuje na velké ploše toto koupaliště výborné osvěžení a příležitost k opalování.

Turistika


Prostředí Lužických hor a nedalekého Českého Švýcarska přímo vybízí k pěší turistice. Lákavé jsou především procházky zdejšími lesy. Pro nejhezčí zážitky z pěších cest po tomto kraji jsme pro Vás připravili několik tipů.

Sjezdové lyžování


300m od hotelu Slavie se nachází lyžařská sjezdovka s nočním lyžováním. Sjezdovka je v případě nedostatku sněhu uměle zasněžována a nabízí skvělé příležitosti jak pro lyžaře, tak pro vyznavače snowboardu. Pro začátečníky je k dispozici lyžařská škola a cvičná sjezdovka. Za zmínku stojí možnost zapůjčení lyžařského setu či snowboardu a to za velmi příznivé ceny.

Sjezdovka Jedlová


Nevšední zážitek nabízí sjezdovka Jedlová - vzdálená cca 3km od hotelu Slavie. Dlouhý vlek Vás vyveze až  na vrchol, kde se Vám naskytne možnost nádherného výhledu na široké okolí. Široká sjezdovka je vedena lesem a nabízí několik možných cest, jak dojet zpět do údolí. V letních měsících je vrchol sjezdovky oblíbenou destinací pro vyznavače pěší turistiky.

Cykloturistika


Pro vyznavače cykloturistiky nabízí Horní Podluží a jeho okolí opravdu skvělé podmínky.

Houbaření

pokoj 1
Houbařská sezóna je (jak známo) nevyzpytatelná, začíná již brzy z jara a někdy končí až v listopadu. Z hotelu Slavie je to jen cca 400m do lesa. Z vlastních zkušeností můžeme s radostí uvést, že zdejší lesy skýtají výborné podmínky pro růst hub a tak jistě úspěch v podobě zaplněného košíku na sebe nenechá dlouho čekat. Přejeme Vám mnoho houbařského štěstí.

Rybaření

pokoj 1
Asi 1km od hotelu Slavie vzdálený "Velký rybník" nabízí kouzelnou krajinu a skvělé podmínky pro rybaření. Tento rybník s rozlohou 22 ha je největší vodní plochou Děčínska a významnou ornitologickou lokalitou, kterou využívá k odpočinku řada druhů tažných ptáků. Díky tomu se stává také výbornou příležitostí k procházce pro milovníky přírody.

V okolí najdete ...


Jednu z nejznámějších atrakcí Českého Švýcarska, soutěsky na říčce Kamenici.

Malebný kout Evropy, České Švýcarsko.

Vstupní bránu národního parku České Švýcarsko, Hřensko.

Jedinečný národní park ležící v oblasti Saského Švýcarska.

 

 

Hotel Sonenhof Slavie 2008 by mptasek